Program konferencji Samorządów Warszawskich P.ASJE

(Porozmawiajmy o Aktywności Społecznej i Edukacji) :

8.30 - 9.00
Rejestracja
9.00 - 9.30
Oficjalne rozpoczęcie konferencji
9.40 - 10.45
Panele dyskusyjne:
Szkoła przyszłości
jak widzimy szkołę za X lat? Jakie formy i metody pracy można stosować, by uatrakcyjnić proces nauczania? Jakie są inne warianty edukacji, których do tej pory nie braliśmy pod uwagę? (Liceum w Chmurze).
Kryzys klimatyczny
z jakimi problemami przyjdzie się zmierzyć światu i nam – obywatelom? co jako uczniowie możemy zrobić, aby spowalniać proces zmian klimatycznych? (we współpracy z Młodzieżowym Strajkiem Klimatycznym).
Internet trzepakiem XXI wieku
czyli jaki wpływ na człowieka ma wypieranie spotkań towarzyskich przez media społecznościowe i w jaki sposób ewoluują media.
Szkoła Impro
zajęcia dla niezdecydowanych, metody aktywizacji poprzez improwizację i sztukę.
10.50 - 11.20
Przerwa kawowa
11.25 - 12.55
Warsztaty:
Jak być liderem, a może przywódcą zespołu współpracowników?
Wykorzystywanie mediów społecznościowych w pracy SU
Wybory na przewodniczącego SU i prowadzenie kampanii wyborczej
Przykłady kampanii wyborczych, jak powinna wyglądać, jakich błędów unikać, na jakie niebezpieczeństwa trzeba być gotowym, jak dobrze przygotować się do kampanii (sekcja prawna SU we współpracy z fundacją Civis Polonus).
Organizacja pracy SU w szkole
Jak sprawnie zarządzać ludźmi tak, aby zwyczajnie wszystko działało (sekcja organizacyjna SU we współpracy z Centrum Komunikacji Społecznej).
Krok pierwszy - jak rozkręcić SU?
Pierwsze kroki, rozmowa z publicznością na temat problemów w zarządzaniu samorządem, jak budować relacje z dorosłymi - nauczycielami, dyrekcją, rodzicami? (we współpracy z absolwentem szkoły)
Finansowanie działań SU
Projektowe wdrażanie inicjatyw uczniowskich z nastawieniem na pozyskiwanie budżetu. Jak zdobyć środki na działania Samorządu Uczniowskiego z wykorzystaniem programów przygotowanych przez miasto? (we współpracy z Centrum Komunikacji Społecznej)
Warsztaty dla opiekunów SU (we współpracy z fundacją Civis Polonus)
13.00 - 13.20
Podsumowanie konferencji
13.20 - 14.00
Lunch dla uczestników