Kim jesteśmy?

Niektórzy znają się od dawna, niektórzy poznali się przypadkiem dzięki projektowi, niektórzy są partnerami, niektórzy przyjaciółmi. Lubimy gry, rysować, interesuje nas psychologia, czy nurkowanie, jesteśmy aspirującymi przyszłymi menedżerami, artystami, bądź obecnymi pilnymi uczniami. Jesteśmy też braćmi, siostrami, synami, córkami i przede wszystkim przyjaciółmi. To co nas łączy to pasja, która realizujemy poprzez samorządność – chęć zmieniania świata dookoła nas na lepsze. Wiemy jednak, że siła zmiany jest jej zasięg, dlatego sami nie naprawimy tego świata. Jako uczniowie technikum informatyczno-mechatronicznego znamy wartość nowych technologii i możliwości, jakich dostarczają, ale mimo to uważamy że nic nie zastąpi spotkania twarzą w twarz, dlatego zdecydowaliśmy się zorganizować konferencję.

Co już zrobiliśmy?

Aula Czekoladowa i galeria uzdolnionych

4 lata temu jedna z naszych obecnych absolwentek wpadła na pomysł aby na klatce schodowe odsłonić cegłę XIX-wiecznego budynku i zrobić tam miejsce, dla wybitnych uczniów, aby można było ich wyróżnić za wybitne osiągnięcia. Tak powstała galeria uzdolnionych. Pomysł tak się spodobał, że poszliśmy za ciosem i w następnym roku odnowiliśmy też aule naprzeciwko bufetu i zrobiliśmy z niej miejsce ładne i przyjemne, do dyspozycji uczniów i pracowników. Motyw cegieł stał się już w naszej szkole klasyczny i przy remontach odkrywane są kolejne fragmenty ceglanych murów.

WiFi

W związku z ubiegłorocznym sukcesem w rankingu perspektyw wspólnie z dyrekcją postanowiliśmy uczcić to wydarzenie wyjątkową imprezą. Zaproponowaliśmy dyrekcji coś w rodzaju mini conventu z konkursem cosplayów, strefą konsol, loterią i innymi atrakcjami. Wydarzenie tak się spodobało, że nawet nauczyciele przebierali się i bawili wraz z uczniami. To był dzień wspaniałej zabawy i wyjątkowej atmosfery w szkole.

Integracja klas pierwszych

Od 3 lat wspieramy coraz bardziej dyrekcję w integrowaniu nowoprzybyłych uczniów. Organizujemy dla nich warsztaty pracy zespołowej, zajęcia sportowe, oraz grę terenową w stylu escape-room. Opinie które słyszymy na temat tej zabawy zwykle są bardzo podobne. To świetne pierwsze wrażenie jakie robi szkoła i idealna okazja żeby w miłej atmosferze poznać ludzi ze swojej klasy, na co później często brakuje czasu.